Dieta wacikowa, czyli absurd odchudzania!

0
2214
Dieta wacikowa

Większość ludzi na całym świecie chce się pozbyć zbędnych kilogramów. Z tego powodu stosują różne diety, które mają do tego doprowadzić. Część z nich racjonalnych, inne opierają się na różnych, dziwnych zasadach. Niestety, przy większości trudno wytrwać, ponieważ często towarzyszy nam uczucie głodu, który ciężko przezwyciężyć. Niektóre z nich są bardzo zdrowe, więc warto się przemóc. Jednak często pojawiają się diety na tyle durne, że lepiej ich unikać. Jedną z nich jest dieta wacikowa, która stanowi czysty absurd.

Na czym polega na ta niekonwencjonalna dieta?

Celem diety wacikowej jest najedzenie się, ale nie przybranie na wadze, a nawet strata kilogramów. Dieta wacikowa brzmi bardzo absurdalnie, a pewnie wiele osób zastanawia się, na czym ona polega. Niektórzy mogą sobie myśleć, że to chodzi o coś całkiem innego niż nazwa wskazuje. W końcu trudno uwierzyć, że ktoś byłby zdolny jeść waciki. Jednak właśnie na tym ta dieta polega. Zamiast normalnych posiłków jemy około pięcie wacików namoczonych w soku czy lemoniadzie. Brzmi strasznie, prawda? Większość się z tym zgodzi. Pojawia się wiele głosów, że dieta wacikowa to tak naprawdę zaburzenia odżywiania. Niektórzy myślą, że waciki napęcznieją w żołądku i na uczucie sytości pozostanie na długo.

Dieta wacikowa może być bardzo niebezpieczna

Nietrudno się domyślić, że taka dziwna dieta może nieść wiele negatywnych konsekwencji. Oczywiście, niektórzy myślą, że stwierdzenie, że dieta wacikowa może prowadzić do śmierci to przesada. Wiele osób może myśleć, że to przekonanie ma na celu tylko odstraszyć ludzi, ale to nie jest do końca prawda. Dieta wacikowa naprawdę może być niebezpieczna.

Dieta wacikowa

Szkodliwe działanie diety wacikowej

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, że waciki mogą zawierać mnóstwo środków chemicznych. Wiele osób błędnie sądzi, że są one wykonane ze zwykłej bawełny. Jednak to nieprawda! Tak naprawdę waciki są wykonane z wybielanego włókna poliestru. Warto pamiętać, że nie są one trawione przez układ trawienny. W efekcie taka dieta prowadzi do zablokowania przewodu pokarmowego, a na koniec powstania bezoaru. Co to takiego jest? Jest masa niestrawionych substancji zalegająca w naszym układzie trawiennym. To wszystko sprawia, że przewód pokarmowy zostaje całkowicie zatamowany, a to może prowadzić do śmierci. Będzie ona spowodowana zatrzymaniem się metabolizmu oraz związków, które powinny być wydalone wraz z kałem.

Waciki spowodują niedożywienie

W końcu waciki to nie dostarczają nam żadnych składników odżywczych oraz witamin. Nie ma więc mowy o prawidłowym odżywieniu. Dieta wacikowa może więc prowadzić do niedożywienia. Nawet, gdy moczymy waciki w soku lub lemoniadzie, to nadal nie dostarczą odpowiedniej dawki składników odżywczych, a także doprowadzą do niedożywienia. To również może prowadzić do śmierci oraz różnych poważnych infekcji i zaburzeń. Dlatego warto się bardzo poważnie zastanowić, zanim sięgniemy po waciki, bo te niewielkie płatki mogą być bardzo groźne.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]