Dolegliwości stawów | czy żelatyna pomaga w problemach stawów?

0
1671
żelatyna

Wiele osób narzeka na uporczywe bóle stawów. Niestety, łączy się to z różnymi ograniczeniami, z którymi ciężko się pogodzić. Takie dolegliwości przede wszystkim dotyczą osób starszych, ale młodym również przydarzają się takie kłopoty. Na rynku jest mnóstwo leków oraz suplementów, które pomagają się uporać z tymi dolegliwościami. Jednak nie wszyscy chcą się nimi faszerować, ponieważ wolą unikać chemii. Na szczęście jest dla nich ratunek. Jest mnóstwo o wiele prostszych i naturalniejszych metod. Zalicza się do nich żelatyna. Na pewno wiele osób, będzie miało wątpliwości, że żelatyna faktycznie pomaga się uporać z chorymi stawami. Specjalnie dla Was, postawiliśmy się dowiedzieć.

żelatyna

Korzystne działanie żelatyny

Żelatyna to naturalna substancja zbudowana z białek i peptydów. Ten środek ma szerokie zastosowanie zarówno w kuchni, jak i przemyśle. Odnajduje się również w farmacji. Jednak dziś interesuje nas, w jaki sposób żelatyna wpływa na stawy. Odpowiedź na to pytanie ma związek z jej dokładną budową. Żelatyna zawiera bowiem bardzo dużo białka uzyskiwanego w wyniku hydrolizy kolagenu zwierzęcego, które pochodzi ze skóry i kości zwierząt. Ponadto, ten środek jest bardzo cennym źródłem dwóch aminokwasów, które naprawiają tkankę łączną obecną w stawach, a są prolina i hydroksyprolina.

Jak przyjmować żelatynę?

Dowiedzieliśmy się więc, że budowa żelatyny może mieć korzystne działanie na nasze stawy. Warto jednak pamiętać, że należy ją przyjmować w odpowiedni sposób, aby tak się stało. Podstawową zasadą jest regularne przyjmowanie żelatyny, inaczej nie osiągniemy upragnionych rezultatów. Jaka jest najlepsza kuracja z zastosowaniem żelatyny? Najlepiej wybrać siedmiodniową terapię, wówczas środek ten zacznie odpowiednio oddziaływać. Przez cały tydzień powinniśmy przyjmować żelatynę zaraz po przebudzeniu. Jednak najlepiej przygotować ją wieczorem poprzedniego dnia. Jak tego dokonać? Należy rozpuścić dwie łyżeczki żelatyny w ¼ szklanki przegotowanej wody. Tak przygotowaną miksturę zostawiamy na noc, aby mogła nabrać wszystkich właściwości. Rano spożywamy tę mieszankę. Jeśli nam nie smakuje, możemy do niej dodać odrobinę cukru, mleka czy jogurtu

Inne właściwości żelatyny

Mamy dla Was więcej dobrych wiadomości. Pozytywne działanie na stawy to niejedyne korzystne działanie żelatyny. Ten produkt pomaga również przy innych dolegliwościach. Przede wszystkim reguluje pracę żołądka oraz usprawnia procesy trawienne, a także wspomaga prawidłowy rozwój tkanki mięśniowej. Jednak to nie koniec. Żelatyna ma też pozytywne działanie na nasz wygląd, głównie stymuluje wzrost włosów i paznokci.

Jak widzicie, żelatyna to nie tylko doskonały produkt do kuchni, które pomoże nam przygotować pyszne ciasta i potrawy. Doskonale odnajdzie się ona również w naszej apteczce i pomoże w walce z wieloma dolegliwościami. Dlatego warto ją mieć zawsze pod ręką, ponieważ nigdy nie wiemy, kiedy może nam się przydać, a jest bardzo przydatna w wielu kuracjach.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]