Farbowanie włosów przez mężczyzn

0
1671
farbowanie włosów
fot. pexels.com

Jeszcze do niedawna było nie do wyobrażenia sobie, aby mężczyźni farbowali włosy. Obecnie jest to bardzo naturalne i wręcz normalne, że panowie zmieniają kolor swoich włosów. Jeśli jesteś przed koloryzacją włosów męskich, sprawdź na co należy zwrócić uwagę!

Zobacz też: http://www.psfs.pl/farbowanie-wlosow-meskie/

Farba do włosów męskich

Nie bez powodu na rynku mamy dostęp do farb dedykowanych mężczyznom. Można by pomyśleć, że farba jak farba – każda taka sama, czy to dla kobiety czy płci przeciwnej. Okazuje się jednak, że farby dla mężczyzn mają nieco inny skład. Wynika to m.in. stąd, że zazwyczaj panowie nie farbują włosów na zupełnie nowy, inny kolor (chociaż oczywiście to też ma miejsce, jednak wówczas panowie korzystają z profesjonalnych usług w salonie fryzjerskim), ale chcą podkreślić swój obecny. Jeśli np. mężczyzna z natury ma czarne włosy, a zauważa siwe kosmyki, to sięga po farbę do włosów czarnych, aby te szare włosy zniwelować. Podobnie jest u brunetów i blondynów. 

Koloryzacja włosów męskich w domu

Samodzielne farbowanie włosów w domowym zaciszu wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Kobiety mają w tym zdecydowanie trudniej, a wynika to głównie z długości włosów. Z tego względu należy włożyć w to zadanie więcej staranności, dokładności. U mężczyzn, z racji na stosunkowo krótkie włosy nie jest to aż tak trudne zadanie. Wystarczy tak naprawdę podążać za instrukcją i wykonać każdy krok po kolei. Istotne jest, że każdy producent nieco inaczej zaleca farbować włosy swoim produktem. Z tego względu warto bardzo dokładnie podążać za zaleceniami na opakowaniu farby, aby nie zaskoczyć się negatywnym efektem farbowania.

Przed zdecydowaniem się na zastosowanie farby trwałej, można spróbować tzw. szamponetek lub szamponów koloryzujących. Może się okazać, że takie produkty w zupełności wystarczą i nie trzeba będzie stosować farb do koloryzacji trwałej. Farby trwałe mają szereg składników, które mogą negatywnie wpłynąć na kondycję włosa, a przy regularnym stosowaniu farb – zniszczyć go. To dlatego jest to tak istotne. Oczywiście może okazać się szamponetka nie zdała egzaminu i na głowie nadal widać siwe kosmyki włosów. Wówczas jest to jednak dowód, że warto od razu sięgnąć po farbę do trwałej koloryzacji włosów męskich.

Przeczytaj też: http://cialomarzen.pl/jak-tanio-kupowac-markowe-ubrania/

[Głosów:1    Średnia:5/5]