Badanie urologiczne u mężczyzn

0
2034
badanie
fot: pixabay.com

Na dźwięk słowa urolog i badanie urologiczne wielu mężczyznom dostaje gęsiej skórki z przerażenia.

Zobacz też: http://trzypion.pl/nie-taki-diabel-straszny-czyli-badanie-urologiczne/

Jest to najbardziej znienawidzone i wstydliwe badanie pośród mężczyzn, praktycznie w każdym wieku. Kojarz się ono zazwyczaj z diagnozowaniem starszych panów, którzy z racji podeszłego wielu mają problem z oddawaniem moczu.

Czas jednak obalić te wszystkie mity i historie, które powtarzane przez lata utrwaliły wizerunek uciążliwego badania.

Przebieg badania

Badanie urologiczne mimo, że nie należy do przyjemnych, nie zajmuje wcale tak dużo czasu i każdy dorosły mężczyzna, bez obawy może się mu poddać. Samo badanie, odbywa się  najczęściej poprzez wsunięcie palca przez odbyt, lekarz specjalista sprawdza w ten sposób przyrost gruczołu krokowego. Jeżeli lekarz wykryje  konkretne nieprawidłowości, wówczas powinien skierować nas na dalsze badania, związane z regularnym przyjmowaniem leków, które mogą zahamować przyrost gruczołu.

Na fundusz czy prywatnie

Aby uzyskać skierowanie do specjalisty, urologa  należy odebrać  skierowanie od naszego lekarza rodzinnego. Nie powinno być z tym większego problemu, jako, że takim specjalistycznym badaniom powinni się poddawać mężczyźni praktycznie od trzydziestego roku życia. Im bardziej zaawansowany wiek, tym większe prawdopodobieństwo, trudniejszej kuracji jak również operacji gruczołu krokowego. Dla tego warto nie zwlekać i uda się na badanie jak najszybciej.

W obecnej sytuacji, gdy czas oczekiwania na skierowanie do  konkretnego specjalisty znacznie się wydłuża, warto rozważyć opcję wizyty w prywatnych gabinetach. To rozwiązanie jest niestety droższe, jako, że za wizytę płaci się indywidualnie z własnych funduszy. Mamy jednak gwarancję terminu, który zapewne nie będzie zbytnio odległy. Również nasz komfort psychiczny na pewno się poprawi kiedy zostaniemy przyjęci w profesjonalnym gabinecie, gdzie specjalista w tej dziedzinie udzieli nam od razu fachowej porady, przepisze odpowiednie leki i poprowadzi dalsze leczenie, jeżeli będzie występować taka konieczność.

Przeczytaj też: http://www.unumodels.pl/jakie-plytki-do-lazienki-wybrac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]