Czym kierować się wybierając psychologa online?

0
1089
psycholog online

XXI wiek pozwala technologii wejść na nowy poziom, zastępując wiele rzeczy, które wcześniej wydawały się być nie do obejścia. Tak zadziało się również z medycyną i obszarem psychologii, która umożliwia formę terapii online.

Na rynku dostępnych jest wiele serwisów internetowych, które oferują pomoc psychologiczną w tej formie. Jak wybrać odpowiedniego specjalistę? Czym kierować się podczas wyboru psychologa online?

Jak działa psycholog online?

Najprościej mówiąc pomoc psychologa online to konsultacja przeprowadzana na odległość i bez bezpośredniego kontaktu. Taki rodzaj terapii to dobre wyjście dla osób, które pochodzą z maleńkich miasteczek i wiosek, których dostęp do takich usług jest ograniczony, ale też osób niepełnosprawnych czy też po prostu ludzi, którzy boją się iść na wizytę do gabinetu lub odczuwają z tego powodu dyskomfort. W Internecie funkcjonuje wiele różnych portali, które oferują tego rodzaju pomoc. W ich ofercie znajdują się psychologowie, psychoterapeuci, psychiatrzy i oczywiście wielu innych ekspertów, którzy internetowo są w stanie odbyć wizytę z pacjentem.

Jak wybrać psychologa online?

Kluczową determinantą wyboru powinny być na pierwszym miejscu kompetencje, które są ogólnodostępne. Skończone studia, rozwijanie umiejętności w zakresie udzielanych terapii i podwyższanie standardów powinny zawsze stanowić podstawę wyboru. Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę jest bezpieczeństwo. Wizyta online powinna odbyć się poufnie, by zachować dane i informacje dotyczące pacjentów. Zastosowanie w tym celu zabezpieczeń transmisji danych SSL i sprawdzonych narzędzi do komunikacji z klientem to dobra praktyka, która zapewni bezpieczeństwo w sieci. Niektóre z portali mają opcję recenzji odbytych wizyt u konkretnych specjalistów, dlatego warto przeczytać komentarze, by przekonać się o odpowiednim wyborze. Warto zwracać także uwagę na czytelność informacji, kwestie RODO i zasady świadczenia usług – dostęp do cennika, czasie wizyty itp. nie powinny być zatajane przed pacjentami.

Psycholog online – jak się umówić?

Jednym z serwisów, które oferują pomoc psychologa online jest Avigon.
To portal z szeroką ofertą specjalistów, oferujących pomoc poprzez videoterapię. Umówienie się na wizytę jest bardzo proste i szybkie: wystarczy podać swój email, wybrać specjalistę oraz termin konsultacji i opłacić ją.

W dniu wizyty łączysz się poprzez bezpieczne i szyfrowane łącze wideo z terapeutą. Psycholog online to bardzo wygodna usługa, dlatego mając jakiekolwiek obawy przed bezpośrednią formą kontaktu warto z niej skorzystać i przekonać się czy ta opcja jest właśnie dla Ciebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFarbowanie włosów przez mężczyzn
Następny artykułFenomenalne rzęsy 3d

Samotna marzycielka, uwielbiam tematykę urodowo-zdrowotno-sportową. Kocham fitness i jazdę na rowerze. Pracuje jako maniciurzystka.