O tym, że hydromasażery mogą być wspaniałym wsparciem standardowych terapii wiadomo od dawna – urządzeń tych regularnie używano m.in. w sanatoriach czy w ośrodkach rehabilitacyjnych. Warto jednak pamiętać o tym, że z hydromasażera z powodzeniem można korzystać nawet wtedy, gdy nie cierpimy na poważniejsze dolegliwości. Jest on prawdziwym wybawieniem dla naszego ciała po trudnym, męczącym dniu.
Zmęczone stopy – co robić?
Nasze stopy nie mają łatwego życia. Długa praca fizyczna czy stojąca sprawia, że stopy przez wiele godzin muszą utrzymywać ciężar naszego ciała. Nic dziwnego, że po kilku lub kilkunastu godzinach możemy zacząć odczuwać ból. Z drugiej strony praca siedząca spowalnia krążenie a łydki i stopy będą puchnąć, co też zwiększa dyskomfort. Stopy są też traktowane dość „po macoszemu” zwłaszcza wtedy, gdy wciskamy się na siłę w za ciasne buty lub gdy chodzimy wiele godzin w obuwiu wykonanym ze sztucznego materiału. Zwiększona potliwość, obtarcia, ryzyko rozwoju grzybicy – to zaledwie początek góry lodowej. Warto trochę wynagrodzić stopom te wszystkie trudy, jakie muszę przez nas znosić. Jak? Najlepiej poprzez zastosowanie hydromasażera do stóp. Tego niezwykłego urządzenia można używać na wiele rożnych sposobów.
Dla kogo hydromasażer?
Dla osób ze słabym krążeniem krwi. Słaba cyrkulacja krwi ma wpływ na całe ciało. Jest ona charakterystyczna zwłaszcza dla osób prowadzących siedzący tryb życia oraz dla palaczy. Efektem słabego krążenia krwi są m.in. zimne kończyny, zwłaszcza stopy i dłonie. Jeśli masz problem z uczuciem ciągłego zimna, spróbuj stosować hydromasaże, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy organizm jest jeszcze bardziej wyziębiony. Dla ciebie dobrym rozwiązaniem będzie urządzenie z funkcją masażu refleksologicznego, poprawiającego krążenie krwi. Taką opcję znajdziesz m.in. w hydromasażerze stóp FB 50. Można włączyć w nim trzy rożne masaże – jeden z nich świetnie wzmacnia cyrkulację. Dzięki temu pozbędziesz się uczucia wyziębienia.
Dla osób odczuwających napięcie nerwowe. Wracasz z pracy, a stres nie przestaje ci towarzyszyć? Spróbuj się zrelaksować, wykorzystując do tego wodę! Nie od dziś wiadomo, że woda wycisza i relaksuje. W połączeniu z masażem może stać się wspaniałym sposobem na wieczorną chwilę odpoczynku. Wystarczy nawet pół godziny, by zdjąć z ciała ciężar całego dnia i położyć się do łóżka z uczuciem odprężenia. Hydromasażer FB 20 będzie dla ciebie idealny – można dzięki niemu przeprowadzić masaż wibracyjny, który wspaniale relaksuje i zmniejsza uczucie napięcia.
Dla osób, które cenią sobie pedicure. Hydromasaż z powodzeniem można wykorzystywać też jako jeden z zabiegów przed wykonaniem pedicure. Jeśli prowadzisz gabinet kosmetyczny lub po prostu potrzebujesz urządzenia, które dogłębnie zadba o twoje kończyny, to hydromasażer do stóp jest dla ciebie. Warto zainwestować w hydromasażer FB 35, ponieważ jest on dostosowany do wykonywania zabiegów kosmetycznych. Posiada 3 odmienne tryby masujące (przed pediciurem polecamy zwłaszcza masaż bąbelkowy lub wibracyjny), a do tego umożliwia zamontowanie nakładek do zabiegów kosmetycznych. Urządzenie jest też wyposażone w antypoślizgowe wkładki, dzięki czemu mamy pewność, że osoba, której będziemy przeprowadzać zabieg nie poślizgnie się przy wstawaniu. Hydromasaż wspaniale zmiękcza zrogowaciałą skórę stóp i tym samym ułatwia usuwanie martwego naskórka.
Dla osób, które cierpią na bezsenność
Hydromasażer stóp może wspomóc leczenie bezsenności. Zaskoczony? A jednak, to prawda. Niektóre urządzenia, na przykład hydromasażer FB 50, są wyposażone w podczerwień, która podczas masażu jest wydzielana z wnętrza sprzętu i tym samym ogrzewa stopy. Przyjemne, rozpływające się po całym ciele ciepło rozluźnia mięśnie i sprzyja wyciszeniu. Spróbuj do tego skupić się wyłącznie na wykonywanej czynności – nie korzystaj z telefonu i nie oglądaj telewizora. Szybko zobaczysz, że hydromasaż może być wspaniałym wsparciem w walce z bezsennością.
Autor: Mariusz Zakrzewski. Artykuł “Hydromasażer: dla kogo?” powstał dzięki uprzejmości przedstawiciela firmy Kredos.