Lifting bez użycia skalpela – zabieg Ulthera

0
2761
Lifting bez użycia skalpela - zabieg Ulthera

Do niedawna uważano, że nie da się zmusić skóry do produkcji nowego kolagenu. Jednak w świetle aktualnych badań udowodniono, że, za pomocą określonej stymulacji, można pobudzić fibroblasty do syntezy nowych włókien. Długo jedyną możliwością, dla osób chcących zwalczyć oznaki działania grawitacji na swoją twarz, była interwencja chirurgiczna. Wiązała się z naruszeniem ciągłości tkanek, a co za tym idzie długą rekonwalescencją.

Na czym polega zabieg Ulthera?

Zabieg Ulthera wykorzystuje ultradźwięki. Dzięki badaniu USG lekarz może zobaczyć zmiany w tkankach i precyzyjnie wymierzyć w nie wiązkę promieni ultradźwiękowych. Ocena tkanki w trójwymiarowym obrazie pozwala na dobranie długości wiązki i głębokości na jaką ma zostać podana, tak by osiągnąć efekt chirurgicznego liftingu bez jego inwazyjności.

Za pomocą tej procedury możemy ujędrnić skórę twarzy, wymodelować jej kontur, przeciwdziałać skutkom grawitacji, objawiającym się opadaniem tkanek miękkich, zwiotczeniami i fałdami skóry, które są kojarzone z objawami starzenia się.

Poddanie skóry sekwencji silnie skoncentrowanych frakcyjnych impulsów falami ultradźwiękowymi powoduje pobudzenie jej procesów regeneracyjnych. Siatka włókien kolagenowych, utrzymujących strukturę 3D tkanek miękkich twarzy ulega wzmocnieniu.

Dzięki diagnostyce USG możliwe jest precyzyjne działanie i ujędrnianie konkretnej partii skóry. W ten sposób można wymodelować opadające policzki, podbródek, poprawić napięcie czoła, co wiąże się z poprawą stanu opadających powiek.

Czy lifting ultradźwiękami jest bezpieczny?

W przypadku procedury medycznej, jaką jest lifting chirurgiczny, nie można wykluczyć uszkodzenia sąsiednich tkanek. Efekt takiego zabiegu może nie wyglądać naturalnie, ponieważ jest to gwałtowna zmiana w budowie twarzy.

Ulthera to procedura monitorowana za pomocą USG, które pozwala na dogłębne rozpoznanie stanu skóry i dopasowanie siły oraz głębokości fal ultradźwiękowych do skali problemu. Poprawa jest osiągana za pomocą naturalnych procesów regeneracyjnych, dlatego nie ma ryzyka sztuczności osiągniętych efektów.

Tak precyzyjne działanie sprawia, że tkanki znajdujące się powyżej obszaru działania nie zostają w żaden sposób naruszone, więc po zabiegu skóra jest jedynie zaczerwieniona. Sposób obrazowania pozwala lekarzowi na kontrolę stanu tkanek głębokich i powięzi oraz wytwarzanie ognisk koagulacji tylko w wybranym miejscu, pobudzając fibroblasty do syntezy kolagenu.

Efekty zabiegu zależą od głębokości, na którą została podana wiązka fal. Płytka stymulacja pozwala na rewitalizację części twarzy, w których skóra jest wyjątkowo cienka, jak obszar pod oczami i powieki. Wszystkie trzy poziomy głębokości możemy znaleźć w ofercie Kliniki Bieńkowscy Esteticmed.pl.

Etapy działania zabiegu ultradźwiękami

  1. Energia przekazana za pomocą fal ultradźwiękowych inicjuje procesy regeneracyjne w skórze.
  2. Po zabiegu fibroblasty rozpoczynają syntezę nowego kolagenu.
  3. Nowe włókna kolagenowe dezorganizują strukturę skóry, nadając jej lepszy kształt.
  4. Uniesiona tkanka sprawia, że twarz wygląda młodziej i jędrniej.

Dla uzyskania zadowalającego efektu odmłodzenia skóry wystarczy jeden zabieg. W zależności od stanu skóry poddawanej zabiegowi i celowi, jaki się chce osiągnąć, lekarz działa wektorowo na powięź (w celu wzrostu jej napięcia i liftingu) lub płytsze warstwy tkanek (w celu ujędrnienia – remodelingu). Precyzja, z jaką pracuje lekarz stosując system Ulthera®, jest wyjątkowa – zapewniają eksperci z Kliniki Bieńkowscy Esteticmed.pl.

Warto wiedzieć, że efekty chirurgicznego liftingu można osiągnąć w inny sposób niż za pomocą skalpela. Wykorzystanie ultradźwięków w kosmetyce pozwala na wymodelowanie owalu twarzy, podniesienie opadających powiek i poprawę jędrności skóry bez inwazyjnego zabiegu wiążącego się z długą rekonwalescencją.

[Głosów:1    Średnia:5/5]